Проект концептуальной выставки в "Українському Домі"

Проект проведення художньої тематичної виставки в Культурно-просвітницькому Центрі при Кабінеті Міністрів України „Український дім” під назвою „10 днів про ще Непізнаного Бога”

Головна ідея, мотив проведення виставки – створити альтернативу виставкам на Біблійну тематику, де здебільшого спостерігається порушення другої заповіді із десяти, котра забороняє створювати будь-яке зображення для поклоніння йому (Вихід 20:4,5; Повторення закону 4:15-16, 23-26). Навіть якщо виключити зображення у вигляді ікон, які є грубим порушенням другої заповіді, також є потреба показати Бога принципово і якісно по-іншому, ніж цього досягають просто Біблійні ілюстрації. Та й вони часто містять зображення Ісуса Христа, який у кожного народу зображується, як місцевий житель – у слов′ян, як слов′янин, у китайців, як китаєць тощо. Не дарма ж Біблія не містить ніяких описань про зовнішність Ісуса Христа, коли Він перебував у цьому земному житті. Натомість містить словесне зображення зовнішності Ісуса, яким Він є зараз, після Свого воскресіння (Об′явлення 1:13-18). Це описання є настільки величним, прекрасним і в Божому розумінні страшним, що ніхто з художників не наважується проілюструвати це місце Писання, тим більше, що і це було б порушенням заповіді.

Тема зображення Бога у вигляді ікон є частиною теми беззаконня у богослужінні, яке скасувало у святих (служителів Бога) „святкові часи і закон” (Дан. 7:25). Тому нам, нашому народу є абсолютно чужими ці єврейські, власне Біблійні свята, заповідані Богом для обов′язкового дотримання і виконання (Левіт 23 розділ). А про свято кущів наголошено ще й особливо для дотримання його всіма народами (Зах. 14:17-19).

Утвердження релігійного беззаконня, яке докорінно знівечило, навіть відмінило перші чотири заповіді, що відповідають відносинам людини з Богом, було заплановано і здійснено самим Богом „для випробування всіх, що живуть на землі”, щоб вибрати Собі народ ревнісний, який не буде поклонятися звірині, яка запанувала в храмі (Дан. 7:25-27; 1 Івана 1:18-19; Дії 20:29-30; 2 Солунян 2:3-7; Об′явл. 3:10; 13:1-9; 17:17). На цю тему більш докладно, з розглядом численних історичних фактів та місць Писання, можна ознайомитись через книгу „Утахарра: АПОКАЛИПСИС” та іншу християнську літературу.Витяги з книги містяться в розд. «Сладчайший плод».

Художня виставка має на меті показати Бога принципово з іншої сторони, власне в іншому вимірі, не з точки зору обмеженого людського розуму, а скоріше – продукт духовних пошуків і зусиль та глибокого дослідження Біблії, адже Бог шукає Собі щирих поклонників, які б поклонялися Йому в дусі та істині (Івана 4:23,24).

Господь, Володар неба і землі, Творець усього сущого живе не в рукотворних храмах, і вся Його природа – Його дім, серця і душі всіх людей, що живуть нині й жили (Ісаї 66:1,2; Дії 7:48-50; Римл. 1:20; 1 Кор. 3:16,17). Ось як натхненно пише псалмоспівець:

„Господи, Боже мій, Ти вельми великий, Ти зодягнувся в велич та в славу! Зодягає Він світло, як шати, небеса простягає, немов би завісу. Він ставить на водах палати Свої, хмари кладе за Свої колісниці, ходить на крилах вітрових! Він чинить вітри за Своїх посланців, палаючий вогонь – за Своїх слуг. Землю Ти вгрунтував на основах її, щоб на вічні віки вона не захиталась, безоднею вкрив ти її, немов шатою. Стала вода над горами, – від погрози Твоєї вона втекла, від гуркоту грому Твого побігла вона, – виходить на гори та сходить в долини, на місце, що Ти встановив був для неї. Ти границю поклав, щоб її вона не перейшла, щоб не вернулася вона покрити землю. Він джерела пускає в потоки, що пливуть над горами, напувають вони всю пільну звірину” (Пс. 104:1-11).

Практично виставка має на меті зібрати художників, творчість яких показувала б велич і красу Творця через Його творіння. При цьому художники не обов′язково мають бути віруючими. Серцезнавець Бог знає годину для покаяння кожної людини, і вибирає Сам, як хоче, посланців Своїх, за принципом, нам часто незбагненним.

Довідка: в “Українському домі” відбулися дві персональні виставки художника, автора проекту (в 1992 та 1997 рр.).

 

Орієнтовний план заходів під час проведення художньої виставки

10 днів про ще Непізнаного Бога”

1-й день. Відкриття виставки, що має відбутися за поширеною програмою, яка зазвичай діє саме на відкритті виставки: запрошені гості, офіційні особи, ЗМІ. На початку – кілька офіційних виступів, слово від організаторів виставки, яке пояснює мету і доцільність проведення заходу. Кілька усних виступів-пояснень від художників. Невеличкий концерт чи літературно-музична композиція із запрошеними артистами.

2-й день. Презентація майбутнього мюзиклу „Семь времен. Всемирная история» у вигляді літературної музично-хореографічної композиції. Презентація має відбутися на максимально високому рівні, але має відбутися на будь-якій стадії підготовки, адже це ще не завершена постановка мюзиклу для показу широкому загалу глядачів, а саме презентація його якраз з метою залучення до створення мюзиклу організаторів, артистів, музикантів та інших необхідних спеціалістів.

3-й день. Спілкування (можливо, у формі диспуту) художників із запрошеними гостями та глядачами на тему виставки та на теми віри, Писання, зв′язку Біблійних пророцтв з історією. Запросити для цього також популярного телеведучого та працівників його програми з метою показу диспуту по телебаченню.

4-й день. Запросити глав християнських церков та деномінацій для спільної молитви та спілкування – ні в якому разі не для диспуту, інакше це було б спокусою для світу, адже тільки по любові між нами світ впізнає, що ми – Його учні. До того ж Писання – не тема обміну людськими вченнями та міркуваннями, що завжди було причиною ворожнечі та війн, але та сила, що об′єднує та примиряє, і Христу ім′я – Примиритель. В спілкуванні намагатися віднайти спільне для всіх деномінацій (наприклад, пояснення частин боввана із книги Даниїла, 2-й розділ), і по вже відкритому спільному віднайти ще більше спільного. Саме це і буде свідченням Божого одкровення – єдиного на будь-який вірш Писання. Різними, навіть безкінечними, можуть бути аспекти одкровення, які один одному не суперечать, а доповнюють та збагачують основне одкровення.

5-й день. Спільна концертна програма співаків та груп з різних християнських церков та деномінацій. Це має бути і як хвала та подяка Богу за попереднє спілкування пасторів та служителів, що при будь-якому видимому успіху буде великою перемогою у духовному світі, що згодом обов′язково стане явним.

6-й день. Запросити ведучого телепрограми для спілкування з деякими пасторами і служителями з різних церков, що найбільше проявили себе як миротворці під час загального спілкування служителів 4-го дня. Це має бути „документом”, що засвідчує нові миротворчі процеси у Церкві Христовій.

7-й день. Презентація книги „Утахарра: АПОКАЛИПСИС”, котра має бути до того часу виданою (поки що існує в електронному вигляді). Тема книги викликає величезний інтерес і особливо у невіруючих людей, отже є могутньою зброєю Євангелія. І це, власне, не авторська книга, оскільки являє собою зібрану картину історичних спостережень таБіблійних досліджень різних деномінацій та поколінь Церкви, включно і держави Ізраїль, яка згідно з Писанням є коренем Церкви (Римл. 11-й розділ весь, особливо вірші 15-18, 25-26). Запросити представників синагоги, оскільки книга присвячена 60-річчю (написана того року – 2005) від дня Великої Катастрофи, як в офіційних документах в Ізраїлі називають Другу світову війну.

Як реальна концепція, вибудувана на подіях, що здійснилися, тема книги є сенсаційною – офіційний поділ Всесвітньої історії на Древній світ, Середні віки, два періоди Нового таНовітній час здійснений згідно з Біблійними пророцтвами про останній час. Це слово, як велетенська сила, переконує людей в існуванні реального Бога, який Своєю рукою направляв хід історії людства.

8-й день. Запросити (завчасно) представників провідних міжнародних євангельських центрів і місій, інформаційних центрів, благодійних фондів, крупних християнських і світських фінансових структур для ознайомлення з проектом глобального впливу – Міжнародного міжденомінаційного Духовного Центру артіндустрії як набагато більш впливову і розширену християнську альтернативу світському Голлівуду (див. Проект Центру), який має бути могутнім видимим важелем дієвого поширення Євангелії і глобального впливу на молодь. Це зібрання має на меті створення матеріального фонду для заснування Центру та формування співзасновників цієї велетенської впливової міжнародної структури, яка і може бути створеною тільки в останні дні згідно з Божою обітницею (Даниїла 2:28,35,44; Ісаї 2:2,3; Мих.4-й розділ).

9-й день. Як хвала і подяка Господу за всі Його благословення – творча акція: спонтанний живопис під акомпанемент живого прославлення, теж спонтанного. Запросити провідних художників або ж учасників виставки та музикантів, які мають досвід такого прославлення на високому духовному і професійному рівні. Творча акція покликана показати велич, красу і солодкість Бога і започаткувати величну ходу Євангелії в новому вимірі перед приходом Царя Месії, Господа всіх народів – Іса, Єшуа, Ісуса Христа.

10-й день. Закриття виставки з невеличкою офіційною підсумковою частиною з наданням слова організаторам та учасникам виставки. Також проведення масштабної прес-конференції як підсумок проведення виставки та обговорення планів і директив глобального поширення Євангелії і благотворного впливу на збочений світ, що намітились під час проведення виставки.

Добавить комментарий